Fotorelacja z Dnia Polskiej Ekologii 2023

W dniach 22-23 września 2023 r. w Płocku odbyła się konferencja pn. „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów” zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Wydarzenie organizowane byłe we współpracy ze Stowarzyszeniami:

  • Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO,
  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”,
  • Kujawsko Pomorskie Stowarzyszeniee Producentów Ekologicznych EKOŁAN
  • Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi EKOLAND.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął to wydarzenie honorowym patronatem.


Konferencja była wydarzeniem wpisującym się w obchody Dnia Rolnictwa Ekologicznego Unii Europejskiej. Głównym jej celem było przekazanie wiedzy i informacji na temat różnych form wsparcia producentów ekologicznych oraz wpływu produkcji ekologicznej na środowisko i społeczeństwo.

Konferencję pn. „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów” otworzyli Pan Rafał Romanowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pan Ireneusz Drozdowski – Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Pierwszy dzień wydarzenia zakończył się prezentacją filmów instruktażowych na temat dobrych praktyk w zakresie produkcji ekologicznej oraz przetwórstwa żywności ekologicznej w gospodarstwach ekologicznych.


Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Odbyły się liczne degustacje przygotowywanych potraw oraz produktów obecnych na stoiskach przybyłych wystawców. 

Stowarzyszenie Ekoland reprezentowane było przez Monikę i Roberta Kuryluk. Ponadto swoje stoisko miał Ekologiczny Uniwersytet ludowy wraz z Piekarnią HRUBY.

Bardzo Serdecznie Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za obecność i wsparcie.

Autorzy: Dariusz Pomykała, Weronika Jarmoszewicz

Źródła:

Udostępnij artykuł:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Next magazine you need

readin.

Najnowsze